Espiye Yeniköy Derneği Kuruluyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Espiye Yeniköy Derneği Kuruluyor

Espiye’nin Turizm değerlerine ev sahipliği yapan Yeniköy Köyü gençleri Bursa’dan sonra ana topraklarında da dernekleşmek için düğmeye bastı.

Bu haber 17 Mart 2023 - 23:12 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Espiye Yeniköy Derneği Kuruluyor

Espiye’nin Turizm değerlerine ev sahipliği yapan Yeniköy Köyü gençleri Bursa’dan sonra ana topraklarında da dernekleşmek için düğmeye bastı.

2017 yılında Bursa da Yeniköy Derneğinin kurulmasına öncülük yapan Zihni Yıldırım, memleketi Giresun’a tayin olduktan sonra orada da çalışmalarını hızlandırdı.

Bursa’da başarılı çalışmalara imza atan Zihni Yıldırım memleket özlemini Bursa’dan Espiye ilçesine tayin olarak dindirirken sosyalleşme anlamında çevresini de örgütlemeye devam ediyor.

İçerisinde bulundurduğu Yedi Değirmenler Tabiat Parkı İle Karadeniz’in ender köyleri arasında yer alan Espiye Yeniköy Köyü gençleri köyün güzelleşmesi, turizm değerlerinin korunması ve sosyal yaşamın artırılması amacıyla yeni bir dernek kurmak için son aşamaya geldiler.

Geçtiğimiz hafta yaptıkları toplantıda derneğin tüzük hazırlığını yapan Yeniköy Köyü sakinleri adına gazetemize açıklamada bulunan Zihni Yıldırım; “ Bundan 5 sene önce  ikamet ettiğimiz Bursa’da Yeniköy Derneğimizin kuruluşunu yapıp hemşerilerimizin hizmetine sunmuştuk. Sonrasında memleketime kesin dönüş kararı aldım. Burada da birlik ve beraberliğimizi sağlamak için yeni bir dernek kurmaya karar verdik. Yaptığımız istişare toplantılarında gelecek adına güzel kararlar aldık” dedi.

Kurucular kurulu tarafından hazırlanan dernek tüzüğünün önümüzdeki haftalarda tamamlanarak dernekler masasına teslim edileceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.