Eroğlu ve ekibi afet bölgesinde incelemede bulundu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Eroğlu ve ekibi afet bölgesinde incelemede bulundu

İYİ Parti Giresun il başkanı Abdulkadir Eroğlu, afet bölgesi Dereli ilçemize geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Bu haber 26 Ağustos 2020 - 8:30 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Eroğlu ve ekibi afet bölgesinde incelemede bulundu

İYİ Parti Giresun il başkanı Abdulkadir Eroğlu, afet bölgesi Dereli ilçemizi ziyareti sonrası gazetemize yaptığı açıklamada; İl başkan yardımcılarımız Levent Tosun ve Hüseyin Gökal, Bulancak ilçe teşkilat başkanımız Melek Özgen ve yöneticileri ile Dereli ilçe başkanımız İsmail Bektaşoğlu, Yağlıdere ilçe başkanımız Sayın Fatma Turgut ve Duroğlu belde başkanımız Mustafa Aksu ve il ilçe yöneticilerimiz ile birlikte Derelideki büyük afeti gördük, yıllar önce Erzincan depremini de görmüş incelemiştim. Derelideki afet Erzincan depreminden korkunçtu. Çünkü Erzincan depreminde hiç olmazsa ayakta kalan binalar vardı. Burada afete uğramamış bina yok. 190 dükkanın tamamı afete uğramıştı. Toprak ve moloz yığınlarından yol birinci kata yükselmiş ve 20 civarında bina da yıkılmıştı. 200 civarı araç sele gitmiş afetin boyutunu görmeden anlatmak imkansız. Kemal Akar isimli vatandaşımız da sel sularına kapılmış ve cesedi dahi bulunamamış. Kederli ailesine de teselli vermesi için dua ettik. Tabir caizse Dereli ilçemiz yok olmuş doğrusu. Devleti çok acil Dereli ilçesine yardım etmeye vatandaşların acısını hafifletmeye davet ediyoruz. Dereli ilçesi çok acil olarak AFET BÖLGESİ ilan edilmesi lazım.

Ayrıca ekte fotoğrafını sunduğum vatandaş Ahmet Karadeniz’in karayolları 10. Bölge müdürlüğüne verdiğini iddia ettiği dilekçeye göre, 5 askerimizin şehit olduğu menfezin çökmesine altından kum çakıl alınmasının yol açtığı anlaşılmaktadır. Konunun çok acil araştırılarak dilekçenin gerçek olup olmadığının bildirilmesi ve gerekirse savcılıkça Ahmet Karadenizin ifadesinin alınması da çok önemlidir. Varsa bir suç ortaya çıkarılmalı şehitlerimizin hesabı sorulmalıdır.

Afete gelen sayın bakanların vatandaşı da dinlemediği vatandaşların şikayetlerinden anlaşılmıştır. Devlet büyüklerinden sanırım 3 bakan gelmiş olmalı, akşam Ordu- Giresun havalimanında 3 tane özel uçak vardı. Afete para bulamayan devlet özel uçaklara para bulma konusunda gayet maharetli..

Neredeyse yağmuru suçlu ilan edeceklerdi bu beceriksiz ve ehliyetsiz idareciler devleti iyice yıpratıp örselediler.

Devlete yol göstermesi açısından yapılması gerekli olan tedbirlerle ilgili önerilerimiz

•      AFET BÖLGESİ ilan edilmeli

•      Kredi borçları varsa affedilmeli veya faizleri affedilerek ertelenmeli

•      Yeni faizsiz kredi imkanı sağlanmalı

•      Devlete olan borçları vergi ve ssk primleri v.s affedilmeli

•      Sigorta olup olmadığına bakılmaksızın Maddi ve manevi zararları karşılanmalı

•      Fındık mahsulü de zarar görenlerin zararları karşılanmalı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.