Enginyurt “Taban Fiyatı 27 TL Olmalıdır” « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Enginyurt “Taban Fiyatı 27 TL Olmalıdır”

Bu haber 21 Haziran 2020 - 22:46 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Enginyurt “En Önemli Konumuz Fındıktır”

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt üreticilerin açıklanacak fındık fiyatına umutla baktıklarını ve açıklanacak fiyatın güzel olması durumunda Ordu’ya olan göçlerin artacağını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu gündemiyle birlikte fındık fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İki senedir fındıkla ilgili mücadele verdiklerini belirten Enginyurt, “İki yıldır fındık üreticisi memnun. Memnun olduğunu nereden anlıyoruz; iki yıl önce fındık bahçeleri orman gibiydi girmek mümkün değildi. Şimdi futbol sahasına dönmüş fındık bahçeleri. Herkes bahçesini temizlemiş, bu sene açıklanacak fındık fiyatına umutla bakıyor. Bu seneki fiyat güzel olursa Ordu’ya göç daha da artacak. Şu an itibariyle Ordu’nun nüfusu 1 milyonu geçti. Niye; çünkü iki senedir fındık para edince millet geri dönmeye başladı. Ben bu sene fındık fiyatlarının beklentiyi karşılayacağına inanıyorum. Geçen seneki rakamların üzerinden değerlendirirsek, 2 ton fındık 20 bin liraya satılsa 40 bin lira eder. Bu da iki asgari ücretlinin iki yıllık maaşı demek. İnşallah bu sene de iyi fiyat bekliyoruz” dedi.

“Taban Fiyatı 27 TL Olmalıdır”

Enginyurt, bu sene fındık fiyatının 27 TL olması gerektiğine vurgu yaparak “Geçen hafta fındık fiyatı 24 TL olsun demiştim ama bu hafta görüyorum ki fındık serbest piyasada 24-25 TL. Öyleyse bu fındığın taban fiyatı 27 TL olmalıdır. Niye? Çünkü demek ki bunu satın alan var, 25 TL’ye aldığını da kıymeti üzerinden satan var. 25 liradan alanın da bundan para kazandığını biliyoruz. Öyleyse öncelik millet ve üretici olmalı. AK Parti’nin vekillerine de diyoruz ki; meclisin odasında toplantı yaparak fındık desteklenmez. Çıkın fiyat ne olacak açıklayın. Gelin burada fındık 27 lira veya 25 lira deyin ama bir fiyat söyleyin. Bu millet sizi görsün ve duysun. Sayın cumhurbaşkanı görsün ve duysun. Sayın cumhurbaşkanı fındığı destekliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi, Tarım Bakanlığı fındığı destekliyor. Öyleyse düşüncenizi açıklayın.” şeklinde konuştu.

“Biz Bu Milletin Yanındayız”

AK Parti ve CHP’ye çağrı yapan Enginyurt, “En önemli konumuz fındıktır. AK Parti, CHP ve MHP vekilleri olarak bir araya gelelim. Bir platformda buluşalım ve temmuz ayı bitmeden fındık fiyatını açıklatalım. Tekrar ediyorum; bana göre fındık en az 24 TL olmalı ama 27 lira verilirse bile çok değil diyorum. Bunun aksini iddia eden veya önerisi olan AK Partili vekilde çıkıp fiyatını önersin. Biz bu milletin yanındayız.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.