Eğribel Tüneli Gün Sayıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Eğribel Tüneli Gün Sayıyor

Giresun’u İç Anadolu’ya bağlayacak olan Eğribel Tünelinde çalışmalar kar, kış demeden sürüyor. Eğribel Tünelinde son 650 metreye yaklaşıldığı kaydedildi. İlk ışının Nisan ayında görünmesi bekleniyor.

Bu haber 27 Ocak 2018 - 11:12 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

EĞRİBEL TÜNELİ IŞIK İÇİN GÜN SAYIYOR!

Giresun’un iç bölgelerdeki ilçeleri ve Sivas’la ulaşımının sağlandığı ana güzergahta yer alan ve toplam uzunluğu çift tüp olarak 11 bin 810 metre olan tüneldeki kazı çalışmalarının büyük bölümü bitirildi. Türkiye’nin en büyük tünelleri arasında yer alan ve yaklaşık 8 ay sonra hizmete açılması planlanan Eğribel Tüneli ile iç bölgelere ulaşımı engelleyen kar, buzlanma, tipi, yoğun sis gibi sıkıntılar sona ermiş olacak.

AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, “Birilerinin hala ödenek olmadığı gerekçesiyle durdurulduğunu iddia ettiği tünellerde, çalışmalar tüm olumsuz hava koşullarına rağmen, yüklenici firmalarımızın ve çalışanlarımızın üstün çaba ve gayretleriyle 24 saat kesintisiz devam ediyor. Birileri hala çalışmaların duracağı hayalini kuradursun, biz inşallah tünellerimizde Nisan ayında Işıkları göreceğiz. -15 derece soğukta, karın, buzun üzerinde çalışmalarını gece gündüz sürdüren yüklenici firmalarımızın ve çalışanlarının Allah yardımcısı olsun” açıklamasında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.