Ebru Demirhan’ın Yeni Kitabı Yayınlandı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Ebru Demirhan’ın Yeni Kitabı Yayınlandı

Bu haber 24 Ekim 2018 - 10:59 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Ebru Demirhan’ın Yeni Kitabı Yayınlandı

Ebru Demirhan dördüncü kitabında Hem Anne Babalara Hem De Çocukluk Yaralarını İyileştirmek İsteyenlere Yol Gösteriyor…

EBRU DEMİRHAN’DAN YENİ KİTAP; “ÇOCUĞUMLA BERABER İYİLEŞİYORUM”

İnsanların hem kendileriyle hem de çocuklarıyla ilişkilerinde sorunlarının kaynağı da çözümü de çocukluklarında yatıyor. Eğitmen, Danışman ve Sosyolog Ebru Demirhan, yeni kitabı Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’da okurları çocukluklarına davet ediyor.

Ebru Demirhan hem sorun yaşayan çocuklar hem de büyükler için yazdığı kitabını; “Ebeveyn olsak da olmasak da bir çocukluğumuz var ve her zaman bizimle… Bugün nasıl bir yetişkin olduğumuzu, çocuklukta yaşadıklarımız ve hissettiklerimiz belirliyor. Anne rahminden itibaren biriktirdiğimiz her şeyle birlikte çocuk yetiştiriyor, çocuğumuz yoksa dahi ortak bilince aktarım yapıyoruz. Anne-baba oluyoruz, öğretmenlik, komşuluk, doktorluk, arkadaş anne-babalığı gibi roller yükleniyoruz. Rolümüz her ne olursa olsun olayları, halleri; bildiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla bakıp yorumluyoruz. Oysa hayat bildiklerimizden çok daha fazlasını barındırıyor. İşte bu nedenlerle yaşamın şifası, geleceğin tasarımı, yaratıcılığın gücü ve sevginin aktarımı için çocukluğumuzun ‘şifalanması’ çok değerli.

“Ben bunları neden yaşıyorum?”, “benim çocuğum neden bunları yaşıyor?”, “neden ben?”, “neden benim çocuğum?” gibi sorular kafanızı kurcalıyor olabilir. Bu kitap, tüm bu soruların cevaplarını da verebilmek amacıyla yazıldı.” sözleriyle anlatıyor.

Ebru Demirhan, Çocuğumla Beraber İyileşiyorum kitabında Alt Islatma, Fazla Kilo, Beslenmeyi Reddetmek, Tırnak Yemek, Öfke, İkame Çocuk, Ebeveyn Bağımlılığı, Saç-Kaş-Kıl Yolmak (Trikotilomani), Down Sendromu, Otizm, Kaygılı İletişimsizlik, Zekâ Geriliği, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Özel Öğrenme Güçlüğü, Çekingenlik, Suçluluk Hisseden Ebeveynler, Depresyon, Cinsel Kimlik Farklılığı, Ebeveynden Güzel Çocuk/Çocuktan Güzel Ebeveyn, Ergenlik, Üstün Zekâlılar, Taciz ve Tecavüz, Fiziksel Engelli Olmak, Korkular ve Fobiler, Bağımlılık, Cimrilik, Kardeş Kıskançlığı gibi çok önemli konuların fiziksel ve ruhsal olası nedenlerini açıklıyor ve anne babalara, ailelere ve öğretmenlere çözüm önerilerinde bulunuyor.

Ayrıca Ebru Demirhan’ın daha önce yayınlanan ‘Yaşamın Gizli Sözleşmesi’, ‘Bedenin Şifa Kapıları’ isimli iki kitabı ve çocuklara yönelik ‘Benim Ailem’ isimli kitap serisi bulunuyor.

Ebru Demirhan Kimdir?

19 Ağustos 1976 Erzurum doğumlu olan Ebru Demirhan, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nü 1998 yılında bitirdi. Ardından formasyon dersleri alarak ilkokul öğretmeni olma hakkı kazandı. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Halen Çocuk Gelişimi lisans ve Psikoloji yüksek lisans öğrencisidir. Özel bir bankada 9 yıl boyunca, farklı birimlerde ve kademelerde çalıştı.

Her zaman ilgisini çeken ruhsal ve evrensel bilgiler oğlunun hastalığı sırasında ışık oldu. Hayatını kolaylaştırdı ve aydınlattı. Oğlu Ata Çınar sağlığına kavuştuktan sonra Ebru Demirhan, bu bilgileri aktaran, teknikleri uygulayan olmaya karar verdi. Banka hayatına son verip eğitimler almaya başladı. Konunun uzmanlarından çeşitli eğitimler alarak beslendi. Kendini geliştirmeye devam ediyor.

Şimdilerde bireysel ve kurumsal deneyimlerini, evrensel bilgilerini, sezgilerini talep eden kişiler ve firmalara aktarıyor. Uyum ve dengeyi kurma konusunda aracı olmaya çalışıyor. Kurucusu olduğu Yaşam Tasarım Merkezi’nde birbirinden farklı çok sayıda çalışmayla şifaya ve iyileşmeye aracılık ediyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.