Dolar kuru düşünce ilk onun fiyatı düştü « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Sarnıç

KÖŞE YAZARLARI

Dolar kuru düşünce ilk onun fiyatı düştü

20 Aralık döviz fiyatlarının düştüğü gece beklenmedik şekilde fındık fiyatı da düştü. 20 Aralık günü serbest piyasada 40 liradan işlem gören fındık fiyatı, 21 Aralık sabahından itibaren 28-30 lira arasında işlem gördü.

Bu haber 22 Aralık 2021 - 21:40 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Dolar kuru düşünce ilk onun fiyatı düştü

Dünya fındık üretim ve ihracatını büyük oranda elinde bulunduran Türkiye’de, döviz fiyatlarının düşüşe geçtiği fındık fiyatlarında ilginç bir durum yaşandı. Dolar kurunun 18 Liradan 13 Liraya düştüğü  gece kilosu 40 lira olan fındık fiyatı 30 liraya düştü.

İlk düşüş Fındık fiyatlarında yaşandı

2021-2022 fındık sezonunun başladığı 1 Eylül tarihinden itibaren Ekim ayının sonuna kadar 23-24 liradan işlem gören fındık fiyatı serbest piyasada Kasım ayında 30, Aralık ayında 40 liraya kadar yükseldi. Bu durum üzerine üreticiler ürünlerini istedikleri fiyattan satış yapma fırsatı elde ettiler.

Ancak 20 Aralık döviz fiyatlarının düştüğü gece beklenmedik şekilde fındık fiyatı da düştü. 20 Aralık günü serbest piyasada 40 liradan işlem gören fındık fiyatı, 21 Aralık sabahından itibaren 28-30 lira arasında işlem gördü.

Bu durum karşısında gazetemize açıklamalarda bulunan Giresunlu fındık üreticileri “Dolar çıkarken fındık fiyatları nazlanarak çıkıyordu. Ne hikmetse dolar düşerken fındık fiyatları çakılırcasına düştü.Henüz market raflarında fiyatları düşmeyen gıda ürünlerinin yanında fındık fiyatının 1 gecede fiyatının düşmesi tekelci piyasayı gözler önüne seriyor” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.