Çaldağ’da İptal edilen ihale yeniden yapılacak « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Eller Anası

KÖŞE YAZARLARI

Çaldağ’da İptal edilen ihale yeniden yapılacak

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, merkez Çaldağ bölgesinde sel mağduriyetleri yaşayan aileler için yapılacak olan konut ve işyeri ihalelerinin yeniden gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bu haber 20 Aralık 2021 - 8:19 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

Çaldağ’da İptal edilen ihale yeniden yapılacak

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, merkez Çaldağ bölgesinde sel mağduriyetleri yaşayan aileler için yapılacak olan konut ve işyeri ihalelerinin yeniden gerçekleştirileceğini açıkladı.

Batlama Çaldağ bölgesinde 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketinde mağduriyet yaşayan ailelerin konut ve iş yeri ihtiyaçlarının yapılması için Toplu Konut İdaresi tarafından 25 Kasım 2021 tarihinde yapılan ihale, geçerli tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması nedeniyle iptal edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı şöyle dedi: “Bu bilgi şahsıma ulaşır ulaşmaz İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Şahin ile birlikte hemen Ankara’ya giderek, Giresun Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk, Sayın Kadir Aydın, Sayın Sabri Öztürk’le beraber İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’la görüşme sağladık.

Durumu kendilerine arz ettik. Yaptığımız görüşme neticesinde, iptal edilen ihalenin günün şartlarına göre güncellenerek derhal ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı” dedi.

Tatlı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Devletimiz tarafından yapılan işlerde yoğunluğa bağlı olarak gecikmeler yaşanabilmektedir. Lakin gecikmeli de olsa Devletimiz, Hükümetimiz vermiş olduğu sözü mutlaka yerine getirmektedir. Merkez Çaldağ köyümüzde yaşanan sel felaketinde mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu 24 konut ve 19 iş yeride yapılıp, sahiplerine teslim edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bazı kesimlerce Batlama vadisi öksüz gibi, çaldağ sahipsiz gibi söylemlerine de katılmıyoruz. Yaşanan doğal afetlere, siyaset bulaştırmak, bundan nemalanmak isteyenlerinde vicdanını ve akıl bilincini sorgulaması gerektiğini düşünüyorum.

Sizlerinde bildiği gibi son zamanlarda ülke olarak, doğal afetlerle büyük bir mücadele içerisindeyiz. Ülke coğrafyamızın her tarafına sahip çıkıldığı gibi Batlama Çaldağ bölgesinin de sahipleri bizleriz.

Son olarak belirtmek isterim ki; Milletvekillerimiz, İl Genel Meclis Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımızla birlikte bölgenin bütün ihtiyaçlarının takipçisiyiz. Bu uğurda bütün çalışmaları ve yatırımları gece gündüz demeden takip ettiğimizi tüm kamuoyunun bilgilerine sunarım. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.