Bursa Giresunlular Derneğinden Orman Bölge Müdürüne Ziyaret « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Bursa Giresunlular Derneğinden Orman Bölge Müdürüne Ziyaret

Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara ve yönetim kurulu üyeleri Erdal Avcı, İsmail Akdoğan Bursa Orman Bölge Arif Can’a makamında ziyarette bulundular.

Bu haber 28 Ekim 2017 - 15:09 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Bursa Giresunlular Derneğinden Orman Bölge Müdürüne Ziyaret

Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara ve yönetim kurulu üyeleri Erdal Avcı, İsmail Akdoğan Bursa Orman Bölge Arif Can’a makamında ziyarette bulundular.

Bursa’daki Giresunluların etnik yapısı hakkında Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can’a bilgiler veren Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara; yapmış oldukları etkinlikler ve organizasyonlar hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Yaylalara Aşığız

Karadeniz’den geldikleri için yeşil alanlara ve doğa’ya hayran olduklarını belirten Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara ; “Dernek olarak Bursa ve Giresun arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Memleketten gelen hemşerilerimize ve özellikle öğrenci kardeşlerimize kucak açarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ayrıca doğduğumuz topraklar Karadeniz olduğu için yaylalardan, ormanlar kısacası doğadan vazgeçemiyoruz. Bu özelliğimizden dolayı her yılda geleneğimiz olan Otçu Göçü Bursa’da sürdüremeye özen gösteriyoruz. Bunun içinde Bursa’da her yıl bir yaylaya çıkarak bu geleneğimizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki senede Otçu Göçü Şenliğimizi düzenlemek için uygun bir yer arayışı içerisindeyiz” dedi.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü görevlisi aynı zamanda Bursa Giresunlular Derneği Kadın Kolları Sorumlusu Çiğdem Lüleci’nin hazır bulunduğu ziyarette, Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can ziyaretten duymuş olduğu memnuniyetini dile getirerek Orman Bölge Müdürlüğü olarak STK’lar ile sürekli işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

Samimi bir ortamda geçen ziyarette Bursa Giresunlular Derneği yöneticileri tarafından Bölge Müdürü Arif Can’a Ülkemizin önemli gelir kaynaklarından Fındık İkramı ve hazırlatılan set hediye edildi.

Erdal AVCI / Bursa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.