Bursa Giresunlular Derneği yenilenen vizyonu ile yeni yerine taşındı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun

SON DAKİKA

Bursa Giresunlular Derneği yenilenen vizyonu ile yeni yerine taşındı

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Bursa Giresunlular Derneği yenilenen yönetim kadrosu ve vizyonu ile Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi karşısındaki yenilenen hizmet binasını faaliyete açtı.

Bu haber 14 Haziran 2020 - 17:59 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

Bursa Giresunlular Derneği Yenilenen Vizyonu ile Yeni Yerinde Hizmete Açıldı

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Bursa Giresunlular Derneği yenilenen yönetim kadrosu ve vizyonu ile Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi karşısındaki yenilenen hizmet binasını faaliyete açtı.

Binanın tadilat işlerinde son aşamaya gelinirken dernek merkezi sosyal mesafe kurallarına uyarak misafirlerini ağırlamaya başladı.

Alanında uzman mimarlar tarafından iç dekorasyonu tamamlanan binanın içerisinde Giresun’un Kültürünü yaşatan Oğuz Boyu Çepni Kültürü ve Selçuklu Mimarisine ait dekorlara yer verildi.

Bursa’daki Giresunlulara yakışacak bir bina haline getirilen Bursa Giresunlular Derneği hizmet binası hakkında bilgi veren Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş; “ Aralık ayında görevi devir aldığımızda ilk tespit ettiğimiz eksiklik dernek merkezimizin istenilen düzeyde olmamasıydı. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte karar alarak dernek merkezinin merkezi bir konumunda yer alan yeni yerine taşıdık. İçerisinde Giresun kültürünü yaşatan eserlerin yer aldığı binamızda , başkanlık  odası, toplantı salonu, icra kurulu odası ve birde teras bulunuyor. İnşallah bu merkezimiz Bursa’daki Giresunlu hemşerilerimizin toplanma merkezi olacak” dedi.

Gelevera Kafe’de Hizmete Açıldı

Dernek bünyesinde restorasyonu tamamlanan Gelevera Kafe’de hazırlıklar tamamlanarak misafirlere hizmet vermeye başladı. Dernek binası ile birlikte dekoru tamamlanan Gelevera Kafe Emek bölgesinde eşine az rastlanan bir konsept ile misafirlerine hizmet vermeye başlarken, kısa sürede bölgenin gözde mekanları arasında yer alması bekleniyor.

İşletmeciliğini değerli hemşerimiz Levent Dur’un yapacağı Gelevera Kafe’de sabah kahvaltı tabağı, tost çeşitleri, çay ve kahve çeşitleri, dondurma çeşitlerinin yanı sıra her türlü soğuk içecekler yer alıyor.

Emek bölgesine aile ortamında oturulabilecek bir mekân olan Gelevera Kafe, normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde, gerekli hijyen ve mesafe kurallarına uyarak hizmete açıldı.

Resmi Açılış Töreni için normalleşme sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz.

Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi karşısında hizmet vermeye başlayan Bursa Giresunlular Derneği Genel Merkezi ve Gelevera Kafe, Pandemi süreci nedeniyle halkın sağlığı göz önünde bulundurularak renkli bir açılışının töreninin şu için düşünülmediğini belirten başkan Aktaş, normalleşme süreci ülkemizde tamamlanmadığında resmi açılışın yapılacağını belirtti.

Erdal Avcı / Bursa Giresun Havadis

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İstanbul mutlu sonİzmir mutlu sonAnkara mutlu sonAntalya mutlu sonBalıkesir mutlu sonBursa mutlu sonKonya mutlu sonHatay mutlu sonDiyarbakır mutlu sonÇanakkale mutlu sonTekirdağ mutlu sonAntalya mutlu sonAnkara mutlu sonSamsun mutlu sonBursa mutlu sonKonya mutlu sonBalıkesir mutlu son