Bursa Giresunlular Deprem Bölgesi İçin Seferberlik İlan Etti « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Bursa Giresunlular Deprem Bölgesi İçin Seferberlik İlan Etti

Tüm Yurtta olduğu gibi Bursa Giresun Dernekleri de, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu sarsan Kahramanmaraş merkezli 7,7’lik ve 7,6’lık depremler sonrası harekete geçti..

Bu haber 06 Şubat 2023 - 23:03 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Bursa Giresun Dernekleri  Deprem Bölgesi İçin Seferberlik İlan Etti

Tüm Yurtta olduğu gibi Bursa Giresun Dernekleri de, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu sarsan Kahramanmaraş merkezli 7,7’lik ve 7,6’lık depremler sonrası harekete geçti..

Yaşanan felaketin ardından tüm Türkiye yardım için harekete geçerken Bursa Giresun Dernekleri de deprem bölgesi için seferberlik ilan ettiler.

Bursa Giresunlular Derneği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Bursa’da bulunan Giresun’un ilçe ve köy dernekleri büyük ilgili göstererek bir kenetlenme örneği sergilediler.

Koordinasyon Merkezi Bursa Yağlıdereliler Derneği

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Bursa İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde hareket edilen yardım kampanyası hakkında açıklama da bulunan Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş “Ülkemizi yasa boğan depremlerden sonra Bursa Giresunlular olarak yaralarımızı bir nebze olsun sarabilmek için harekete geçmiş bulunuyoruz. Afad ile koordineli bir şekilde yürüttüğümüz kapmaya da öncelikli olarak Battaniye, Isıtıcı, Kuru Gıda ve Kışlık Elbiseleri toplamaya başladık. Bu konuda lojistik depomuzu Emek’e bulunan Yağlıdereliler Derneğimizi belirledik. Kısa sürede derneklerimiz alanı doldurmaya başladı. Allah izin verirse ilk Tır ımızı yarın öğle saatlerinde yükleyip deprem bölgesine göndereceğiz” dedi.

Derneklerimiz Büyük Kenetlenme Örneği Sergilediler

Yardım kampanyasının startının verilmesinin ardından ilçe ve köy derneklerinin harekete geçtiğini belirten Üzeyir Aktaş; “ Yağlıdere Derneğimiz, Espiye Derneğimiz, Doğankent Söğütağzı Derneğimiz, Emek Gençlik Derneğimiz, Güce İlit Derneğimiz, Espiye Akkaya Derneğimiz, Espiye Avluca Derneğimiz, Espiye Yeniköy derneğimiz, Güce Sarıyar-Fırın Derneğimiz, Espiye Soğukpınar Derneğimiz, Güce Gürağaç Derneğimiz, Güce Tekkeköy Derneğimiz ayni ve nakdi yardımlarını ulaştırdılar. Diğerlerinin de bu doğrultuda çalışmalar yaptığını duyuyoruz, Allah herkesin yapmış olduğu yardımları kabul eylesin” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.