Bursa Giresun Tirebolu & Güceliler Derneğinde Nöbet Değişimi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Bursa Giresun Tirebolu & Güceliler Derneğinde Nöbet Değişimi

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Tirebolu ve Güceliler Derneği  olağan genel kurulu gerçekleştirildi. İki adayın aday olduğu kongrede ipi göğüsleyen Mustafa Bozkurt oldu.

Bu haber 06 Temmuz 2021 - 0:05 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Bursa Giresun Tirebolu &  Güceliler Derneğinde Nöbet Değişimi

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Tirebolu ve Güceliler Derneği  olağan genel kurulu gerçekleştirildi. İki adayın aday olduğu kongrede ipi göğüsleyen Mustafa Bozkurt oldu.

Giresun Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi Erdal Avcı’nın açılışını gerçekleştirdiği kongrede, Divan  Başkanlığına  Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş seçilirken Divan üyeliklerine ise derneğin kurucuları arasında yer alan Hamza Yıldız, Halil Demirtaş ve Halil İbrahim Bozkurt seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda  Dernek faaliyet raporunun ve denetim kurulu raporunun okunmasının ardından, yönetim ve denetim kurulunun ibrası oylandı ve oy birliğiyle kabul edildi. Derneğin bundan sonra kurulacak olan Federasyonlara üye olması için yönetim kuruluna yetki verilmesi onaylandı.

Dernek Başkanı Yener Güneş yapmış olduğu konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verirken kongre sonunda kazananın Giresun, Tirebolu ve Güce olacağını belirtti.

3 yıllık görev sürecinde çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten başkan Güneş, işlerinin yoğunluğundan dolayı bu dönem başkanlığa aday olmadığını ancak seçilecek olan başkan’ın her zaman destekçisi olacağını söyledi.

Divan Başkanlığına 2 Liste Sunuldu

Divan  heyetine yönetim kurulu adaylığı için 2 liste sunuldu. Başkan adaylarından ilk olarak Baki Güneş söz alarak, gördükleri  lüzum üzerine yönetime aday olduklarını belirtirken yeni dönem için üyelerinden destek istedi. Gurbetçi Çotanaklar taraftar grubu başkanlığı başta olmak üzere, Bursa Giresunlular Derneği yönetim kurulunda da aktif görev aldığını söyleyen Güneş, bilgi ve deneyimlerini  Tirebolu ve Güce Derneği için harcayacağını söyledi.

En Büyük Hedefimiz Yanımızda Bulunan Güçlerimiz İle Bu Derneğe Yer Kazandırmak

Seçim öncesi söz alan diğer başkan adayı Mustafa Bozkurt siyasi olarak arzu etmiş olduğu noktaya 750 Bin nüfuslu bir ilçeye meclis üyesi olarak ulaştığını belirtirken, bundan sonraki hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde Bursa’da Tirebolu ve Güce ismini daha yükseklere taşımak olduğunu söyledi.

Yıldırım ilçesinde meclis üyesi olarak tüm Yıldırımlılara hizmet ettiğini söyleyen Bozkurt, “Yıldırımlılara vermiş olduğumuz hizmetin yanı sıra, Tirebolu ve Güceli hemşerilerimizi de hizmet etmek arzusundayız. Allah izin verirse göreve seçilirsek ilk hedefimiz derneğimize kalıcı bir yer kazandırmak olacaktır” dedi.

Kazanan Taraf Tirebolu ve Güceliler Oldu

Kapalı oylama usulü yapılan oylama sonucunda kazanan taraf Tirebolu ve Güceliler olurken, derneğin yeni  başkanı Mustafa Bozkurt. Oyların sayılmasının ardından başkanlığa seçilen Mustafa Bozkurt ilk olarak rakibi Baki Güneş’i kucaklayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Mustafa Bozkurt önderliğinde oluşan yeni yönetim kurulu;  Metin Güneş, Murat Güven, Mehmet Kuru, Mehmet Demirel, Recep Afat, Enver Meşe, Mustafa Aydın, Soner Güneş, Mustafa Zaman, Necati Yiğit, Salih Bozkurt, Mehmet Yıldırım, Salih Kuş, Aydın Durdu, Ahmet Karakoç, Halil Bayrak, Hasan Günaydın, Aynur Aydın, Hatice Kuru, Ülkü Zaman, Yakup Çukur, Ali İhsan Bahadır, Nevzat Mıhçı, Tuncay Meşe, Müslüm Bozkurt, Yücel Yiğit, Veysel Abanoz, Kemal Demirtaş, A.Haydar Kocaman, Ramazan Öksüz, Talip Akdoğan, Cumali Yiğit, Recep Çağman, Ahmet Bayrak, Metin Kanbur, Turgut Güneş, Ramazan Kanbur, Turgut Gedik, Ramazan Yığın, Ramazan Parlak ve Mehmet Kahveci’den oluştu.

Derneğin Kongresine Milliyetçi Hareket Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Halil İbrahim Bozkurt, Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Korkut Aktaş, Ak Parti Osmangazi Belediyesi Meclis üyesi İsmail Akdoğan, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Sinan Ateş ve dernek üyeleri katıldı.

Erdal Avcı / Bursa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.