Arap Turistlerin Giresun’a İlgisi Artıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Arap Turistlerin Giresun’a İlgisi Artıyor

Bu haber 24 Mayıs 2018 - 12:56 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Arap Turistlerin Giresun’a İlgisi Artıyor

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, geçen yıl Suudi Arabistan’dan Ordu-Giresun Havalimanı’na Giresun merkezli 12 uçuş gerçekleştiğini belirterek, “Bu rakamın 2018 yılında 50’ye ulaşması hedefindeyiz. Münferit gelenlerle bu rakam daha da artacaktır.” dedi.

Uzuner, yaptığı açıklamada, Giresun’un adası, yaylaları, doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi yapısıyla Doğu Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Giresun Valiliğinin himayesinde 2014 yılından itibaren bölgede turizmin geliştirilmesi amacıyla yurt içi ve dışında yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını ifade eden Uzuner, son yıllarda bölgeye gelen ziyaretçi sayısında çok ciddi artış yaşandığını dile getirdi.

Uzuner, yörede özellikle son dönemde Giresun Adası ve Mavi Göl’ün ön plana çıktığına işaret ederek, “2015 yılında turizme kazandırılan Giresun Adası’nı 3 yıllık süreçte 100 binden fazla insan ziyaret etti. Doğu Karadeniz’de tek olması ve mitolojik efsaneleri içinde barındırması sebebiyle ada bölgenin turizm odaklarından biri. Yine son dönemde Mavi Göl de yoğun ilgi gören yerlerden biri haline geldi.” diye konuştu.

“Havalimanı çok ciddi katkı sundu”

Ordu-Giresun Havalimanı’nın, Giresun turizmine çok ciddi katkı sunduğuna dikkati çeken Uzuner, tur firmalarıyla yaptıkları anlaşmalar sonucu bu yıl, uçaklı tur paketleriyle kenti daha önce hiç görmemiş 12 bin yerli turistin bölgeye geleceğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.