Ahmet Dokumacı “İsrail dünya ve bölge barışı için tehlike oluşturuyor” « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Eller Anası

KÖŞE YAZARLARI

Ahmet Dokumacı “İsrail dünya ve bölge barışı için tehlike oluşturuyor”

Giresun Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını protesto ederek, bir basın açıklamasında bulundu.

Bu haber 12 Mayıs 2021 - 22:07 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Ahmet Dokumacı “İsrail dünya ve bölge barışı için tehlike oluşturuyor”

Giresun Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını protesto ederek, bir basın açıklamasında bulundu.

Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı yapmış olduğu basın açıklamasında İsrail ‘in dünya ve bölge barışı için tehlike oluşturduğunu ifade ederek, İsrail’ in Filistin Halkına uyguladığı İnsanlık dışı zulmün içinde bulunduğumuz yüzyılda kara bir leke olarak anılacağının altını çizdi.

Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı basın açıklamasında şunlara değindi: “Son bir kaç gün içerisinde dünya İsrail’in Kudüs’de Filistin Halkına uygulamış olduğu mezalime şahit olmaktadır. İsrail’in Ortadoğu’da uygulamaya koyduğu işgalci ve saldırgan tutumu nedeniyle binlerce Filistinli yaralanmış, yüzlerce Filistinli ise hayatını kaybetmiştir. İsrail’in her geçen gün daha fazla işgalci ve siyonist hedefleri doğrultusunda bölgede barışın ve adaletin yerini kan ve öfke almış, ayrıca İsrail bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de başta Filistin Halkına uygulanan insanlık dışı zulmün tek sorumlusu haline gelmiştir.

Mescid-i Aksa saldırısıyla İsrail’in işgalci ve terörist yapısı bir kez daha ortaya çıkmış, uluslararası hukuk, kamuoyu, insan hakları temsilcileri ve dünya barış örgütleri biran önce İsrail’in bu hukuk tanımazlığına son vermesi için bir araya gelmeli, yapılan alçakça saldırıları kınamalı ve mazlum Filistin Halkının yanında olduklarını beyan etmeliler.

Yaşama hakkını savunmaya çalışan sivil ve masum Filistinli kardeşlerimizin haklı mücadelesinde bir kez daha onlarla beraber olduğumuzu ve yanlarında yer aldığımızı belirtmek isterim.

Kudüs, yeniden Türkiye’yi de hedef alan alçak bir projenin hedefi ve saldırısı altındadır. Filistin halkının onurlu direnişi kendileri kadar milletimiz ve tüm insanlık için hayati olduğu kadar dünya barışı içinde önem arz etmektedir. Bütün dünya Müslümanlarının ilk kıblesi olan, Mescid-i Aksa’nın işğal edilmesi, Filistinli Müslümanların ibadetlerinin engellenmesi ve göçe zorlanması asla kabul edilemez.

Giresun Vakfı olarak bu çerçevede yapılan kalleş saldırılara karşı herkesi uyanık ve birlik olmaya, cephedeki kardeşlerimizle dayanışmaya davet ediyoruz. Büyük Filistin direnişini, kadın, çocuk, yaşlı demeden tüm mücahit kardeşlerimizi gurur, saygı ve sevgilerimizle selamlıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, Siyonist İsrail hükümetini ise dinimize, din kardeşlerimize ve varlığımıza dönük yaptığı insanlık dışı saldırıları sebebiyle nefretle kınıyor, uyguladığı vahşete ve terörist yöntemlere son vermeye, işgal ettiği toprakları terk etmeye ve uluslararası hukuka uymaya davet ediyoruz.

Aksi halde her türlü zulmü, yağma ve cinayetleri mübah gören anlayışlarının sonunun, kendileri için mutlak hüsran olacağını hatırlatıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.