Abdurrahman ADA, Yeniden Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oldu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Abdurrahman ADA, Yeniden Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oldu

Geçmiş dönemde Belediye Başkan yardımcılığı yapan ve Esenyurt Belediyesi’nde birçok başarılı projelerde imzası bulunan Ada, Başkan Kemal Deniz Bozkurt’un talimatı üzerine yeniden Başkan yardımcısı olarak atandı.

Bu haber 12 Mayıs 2020 - 11:43 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Abdurrahman Ada, Nerede Kalmıştık Dedi

Geçtiğimiz dönem Esenyurt Belediye başkan yardımcılığını aktif olarak icra eden Giresun’un gurbetteki değerlerinden Abdurrahman Ada bir yıl aradan sonra tekrar başkan yardımcısı oldu.

Sivil toplum sevdası ve aşkına Sultangazili Giresunlular Derneği başkanlığı yapan Ada, Sultangazi Kurucu Halk Eğitim Müdürlüğü, Orhangazi Ortaokulu Müdürü iken Basın Yayın Müdürü olarak Esenyurt Belediyesine naklen atandı. Bölgedeki Giresunlu kanaat önderlerinin tavsiyesi ve iknasıyla zamanın Kıraç Giresunlular Derneğini, Esenyurtlu Giresunlular Derneğine dönüştürerek başkanlığına getirildi. Bu derneği son zamanların Giresun adına gurbette en popüler derneği haline getirmeyi başardı. Bu başarıları ile göze batan Abdurrahman Ada fazla süre geçmeden Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcılığına getirildi.

Bu göreve geldiği andan itibaren hemşeri etkinlikleri başta olmak üzere gurbette fazla rastlamadığımız ender projelerden biri olan Giresun Kültür evi projesini hayata geçirmeyi başarırdı. Sanata, sanatçıya, ihtiyaç sahiplerine, yazarına, çizerine hülasa hemşerisine el uzattı. Bu dönemlerde Görele Federasyonu başkanlığı yaptı. Görele’ye, Esenyurt Belediyesi himayelerinde bir prestij caddesi kazandırdı. Birçok ilçeye çeşitli katkılar yaptı. Halen Esenyurt’un en büyük hemşeri platformu olan Karadeniz Dernekleri Platformu başkanlığını sürdürüyor.

Belediye başkan yardımcılığını pasif şekilde yürüten Abdurrahman Ada bugün itibariyle yeniden başkan yardımcısı oldu.

Haber: Aydın Kömürcü

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.