5 firmaya daha “Giresun kalite” fındık yetki belgesi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

5 firmaya daha “Giresun kalite” fındık yetki belgesi

Giresun’da, coğrafi işaret tescil belgeli “Giresun kalite” fındıkların pazarlanması kapsamında 5 firmaya daha yetki belgesi verildi.

Bu haber 05 Şubat 2020 - 21:44 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Giresun’da 5 firmaya daha “Giresun kalite” fındık yetki belgesi

Fiskobirlik Genel Müdür Vekili Turgay Çakmak, müdürlükte düzenlenen belge teslim töreninde, yetki belgesinin ilgili firmalara hayırlı olmasını diledi.

Giresun kalite fındığının değerini korumaya devam edeceklerini vurgulayan Çakmak, şöyle devam etti:

“Coğrafi işaretli ürünler üzerinde ticari faaliyet gösteren işletmelere buradan çağrımızı tekrarlıyorum. Fiskobirlik veya paydaş kuruluşlara müracaat ederek yetki belgelerini almalarını tavsiye ediyoruz. Aksi halde 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa göre ‘Giresun kalite’ ismini kullanmaları mümkün olamayacak. Cezai işleme muhatap olacaklardır.”

Çakmak, tüketicilerden de denetim ve kontrolden geçmiş, coğrafi işaretli ürün logosu ve hologramı bulunan ürünleri tercih etmelerini isteyerek, bu tercihlerinin yerel kalkınmayı ve coğrafi işaretli ürünleri üreten çiftçileri güçlendireceğini aktardı.
hurdacı
Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kahraman ise Giresun kalite fındığına, üreticisine ve Giresun’a değer katan her projeyi borsa olarak desteklediklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.