2021 ekonomik dönüşüm yılı olacak! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

2021 ekonomik dönüşüm yılı olacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde, AK Parti Grubu adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan Milletvekili Öztürk, önümüzdeki dönemde salgının etkilerinin azaldığı ve yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemine girileceğini ifade etti.

Bu haber 10 Aralık 2020 - 8:29 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

2021 ekonomik dönüşüm yılı olacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde, AK Parti Grubu adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan Milletvekili Öztürk, önümüzdeki dönemde salgının etkilerinin azaldığı ve yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemine girileceğini ifade etti. Öztürk, “Hazine ve Maliye Bakanlığımızdan, ekonomik ve sosyal dönüşüm programlarını hayata geçirecek bir performans bekliyoruz” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, küresel şokların en büyüğü olan koronavirüs salgınının bütün dünyanın dengelerini bozduğu gibi Türkiye ekonomisini de olumsuz şekilde etkilediğini kaydetti. 2021 yılı bütçesinin, covid-19 salgınının tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkilediği bir dönemde hazırlandığını vurgulayan Öztürk, “Ekonomiler salgın nedeniyle eşi benzeri görülmemiş bir arz ve talep daralmasından geçmektedir. Dünyanın en zengin ülkelerinin bile kurumuş yapraklar gibi savrulduğu bir dönemde Türkiye; aldığı tedbirlerle, oluşabilecek sıkıntıları en aza indirmeye çalışmakta, her alanda güven ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Ancak, yaşadığımız kritik sürecin ruhuna uygun şekilde devlet ve millet olarak fedakârlık yapmak, bazı acı ama doğru reçeteleri uygulamak zorunda kaldığımız da bir gerçektir. İnşallah önümüzdeki dönemde bu salgının etkilerinin azaldığı ve yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemine gireceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.