15 milyonluk proje için düğmeye basıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

15 milyonluk proje için düğmeye basıldı

Aksu Mahallesi’ndeki yeni hastane ile stat arasındaki yol 15 milyonluk proje ile baştan aşağı yenilenecek.

Bu haber 15 Eylül 2021 - 21:37 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

15 milyonluk proje için düğmeye basıldı

Çotanak Spor Kompleksi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmete girmesiyle birlikte yoğunluğu bir hayli artan Aksu Mahallesindeki araç yolu yenileniyor. Sahil bandından başlayan ve Pazar Caddesi ile devamındaki Mehmet İzmen Caddesi’ni kapsayan 3 km’lik yol için çalışmaların en kısa zamanda başlatılması hedefleniyor.
1xbet giriş
Projeyle yolun altyapısı ve ışıklandırması yenilenecek, bölgedeki elektrik enerji hatları AKSA tarafından yer altına alınacak ve yol tamamen sıfırdan asfaltlanacak. Hastane ile stat arasındaki kanal da, DSİ destekli ıslah edilerek taş duvar ile çevrilecek.

MÜJDEYİ ŞENLİKOĞLU VERDİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, DSİ yetkilileriyle birlikte bölgede incelemelerde bulunup, proje üzerinde görüş alışverişi ve değerlendirme yaptı.

Şenlikoğlu, 3 km’lik güzergahı kapsayacak yeni çalışma ile ilgili tüm ön hazırlıkların tamamlandığını belirterek, elektrik hattının AKSA tarafından yer altına alınmasına yönelik görüşmelerin devam ettiğini bildirdi. Şenlikoğlu, aydınlatma, yol yapımı ve diğer alt yapı hizmetleri olmak üzere proje maliyetinin 15 milyon lira civarında olduğunu ve Nihatbey Caddesi’ne benzer bir proje uygulanacağını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.