100. Yıl Aşkına Görele Tek Yürek Oldu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

100. Yıl Aşkına Görele Tek Yürek Oldu

Bu haber 21 Şubat 2018 - 15:01 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

100 YIL AŞKINA GÖRELE TEK YÜREK

Görele’nin Kurtuluşu coşkuyla kutlandı.

Görele Dernekler Federasyonu (GÖR-FED) tarafından organize edilen program Eyüpsultan Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. 600 kişinin davetli olduğu toplantıya yaklaşık 1000 kişi geldi.

Görelelilerin salonu hınca hınç doldurduğu program vatan için şehit olan tüm şehitler için İstiklal Marşı, Kuran-İ Kerim tilaveti ve saygı duruşu ile başladı.

Görele’den gelen belediye aba zıpkalı oyun ekibi sahne aldı. Aba zıpkalı Görele gençleri sahnede Türk Bayrağı ve Sancak ile sembolize edilen tüfeklerle saygı nöbeti tuttular.  İstanbul Eski Milletvekili Hüseyin Besli moderatörlüğünde ve tarihi araştırmalarıyla bilinen Yazar Ayhan Yüksel Görele’nin kurtuluşunun önemini arz eden bir konuşma yaptı.

Görele Federasyon Başkanı Abdurrahman Ada hoş geldiniz konuşması yaptı. Programa Katılan Görele Belediye Başkanı Av. Tolga Erener, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Eyüpsultan Belediye Başkanı Av Remzi Aydın birer konuşma yaparak Görele’nin kurtuluşu gibi nice tarihi hadiselerin günümüze kadar getirilmesinin ve gelecek nesillere aktarılmasının öneminden bahsettiler. Tarihçilerin, akademisyenlerin, kurum ve sivil toplum kuruluşlarının önemli olduğunu bu gibi çalışmalar yapmalarının gerektiğini dile getirilerken Görele Dernekler Federasyonunun bu programa hamilik yapmasından dolayı başkan Abdurrahman Ada ve ekibini kutladılar.

Aktivitenin yoğun olduğu programda salon girişine tarihi ve geçmişi yansıtan eski Görele resim sergisi misafirlerin beğenisine sunuldu. Sergi izleyicilerden olumlu tepkiler aldı.

Program Mavi Karadeniz TV ve Kanal 28’den canlı yayınlandı. Sunuculuğunu Karadeniz’in ve Giresun’un önemli ismi Musa Ada yaptığı programda yaklaşık 1000 porsiyon Pancar Çorbası,  Görele Dondurması ikram edildi. Görele’yi simgeleyen kemençe figürlü anahtarlık dağıtıldı. Gecede Görele Federasyon Başkanı Abdurrahman Ada tarafından programa emeği geçenlere plaket olarak gümüş yaldızlı kemençe takdim edilirken programın son bölümünde Türk Halk Müziği sanatçısı İbrahim Can sahne aldı.

Haber: Aydın Kömürcü

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.